“Basketbol kardeşliktir, kardeşliğe sen de katıl”

MVP Summer Camp ilk kez 2001 yılında, tüm kışı yoğun bir okul ve antrenman temposunda geçiren sporcuların hem zihnen dinlenebilecekleri, hem de bedenen yeni sezona hazırlanabilecekleri bir ortam yaratmak amacıyla düzenlenmiştir.

Kamp, 6 – 16 yaş arası, kız ya da erkek, yurtiçinden ya da yurtdışından, İbrahim Kutluay Basketball Academy sporcusu olan ya da olmayan herkese açıktır.

Kamp programları profesyonel coachlar tarafından hazırlanmış, her yaş grubu ve basketbol seviyesinden sporcunun azami fayda sağlayacağı şekilde tasarlanmıştır.

Kampın ilk günü yapılan ‘’try-out’’ (ölçme ve değerlendirme antrenmanları) sonucunda, farklı yaş ve basketbol seviyelerinden gelen sporcular gruplara ayrılarak basketbol seviyelerine uygun hedefler belirlenir ve kendilerine bu hedefler doğrultusunda antrenman yapma imkanı sağlanır.

Antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimi almış deneyimli kamp antrenörleri, genç ve çocuk yaştaki sporcuları eğitme konusunda yılların bilgi ve deneyimine sahip uzmanların yakın gözetim ve denetimi altında sporcuların performans, gelişim ve sağlık ihtiyaçlarını yakından takip ederek, kendilerine kampın hedeflerine ulaşabilmeleri için gereken tüm destek ve motivasyonu kamp süresince sağlarlar.

Kamp sonunda sporcuların performansları değerlendirilerek, kamp başında belirlenen hedeflere ulaşıp ulaşamadıkları denetlenir. Bu değerlendirme sonucu sporcular, kendilerini geliştirebildikleri her alan ve ulaşabildikleri her hedef için ödüllendirilir.


Kamp Dönemleri

Game Kamp   –  27 Haziran 2022 – 02 Temmuz 2022

Junior Kamp   –  27 Haziran 2022 – 02 Temmuz 2022

Kamp videosuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz:

Aktivite Programı

Sporcular antrenmanlar sırasında oluşacak zihinsel yorgunluklarını gidermek, kamp günlerini unutulmaz bir deneyim haline getirmek için yaşlarına uygun olacak şekilde seçilmiş grup aktivitelerine katılırlar.

Konaklama

Küçük yaş grubu sporcular 3 kişilik otel odalarında 5 gece – 6 gün, büyük yaş grubu sporcular 3-4 kişilik odalarda 7 gece-8 gün tam pansiyon konaklarlar.

Sağlık

MVP Summer Camp’te sporcuların sağlığı her şeyin üzerindedir. Kamp tesislerinde, gerekli tüm ilk yardım ve sağlık teçhizatıyla birlikte tam zamanlı bir sağlık görevlisi de sporcuların 7 gün / 24 saat hizmetindedir.
Ayrıca, Acıbadem Hastanesi de, kamp tesisine yalnızca 20 dakika uzaklıkta bulunmaktadır.

Beslenme

MVP Summer Camp’te yemekler, sporcuların iyi beslenmesi gerektiği fikrinden hareketle sporcuların yoğun bir fiziksel aktivite içinde bulundukları göz önünde bulundurularak, hem ihtiyaçlarına, hem de damak zevklerine uygun olacak şekilde hazırlanmaktadır. Yemekler, 3 ana ve 1 ara öğünden oluşmakta, katılımcılar, sağlıklı koşullarda hazırlanan yemeklerini, önceden belirlenen saatlerde, toplu olarak yemektedirler. Yemek konusunda herhangi bir sınırlama yapılmaz; sporcular öğünlerde diledikleri kadar yiyebilirler.

Eğitim

MVP Summer Camp’te her 10 sporcunun 1 Coachu bulunur. Antrenörlerimiz, Türkiye Basketbol Federasyonu Antrenör Belgesi’ne sahip, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun ya da bu bölümlerin öğrencisi, pedagojik formasyon eğitimi almış ve basketbol eğitimi konusunda uzman kişilerdir. Kamptaki en önemli görevleri, antrenmanlar dışındaki zamanlarda da sporcularla yakından ilgilenmek, sağlık durumlarını takip etmek ve aileleriyle iletişim halinde olarak sporcuların kamp süresince rahat hissetmelerini sağlamaktır.

Güvenlik

MVP Summer Camp’te güvenlik, kamp tesisinde görev yapan güvenlik birimi tarafından sağlanmaktadır.
Ayrıca sporcular, yanlarında getirdikleri paraları, kamp bankasına yatırabilir, ihtiyaç duydukları anda, ihtiyaç duydukları miktarda para çekebilirler.

 

Ulaşım

MVP Summer Camp’te sporcularımızın sağlık ve güvenliği her zaman birinci önceliktir. Kamp güvenliğinin ulaşımda başladığı fikrinden hareketle, kamp ulaşımı Türsab belgeli özel otobüs firmalarıyla sağlanır. Coachlarımız yolculuklarda hazır bulunarak, yol boyunca sporcuların ihtiyaçlarıyla yakından ilgilenirler.
Hava ulaşımını tercih eden aileler için en uygun seçenek Bodrum Milas Havaalanı’dır. 10 kişinin üzerindeki gruplar için Bodrum Milas Havaalanı’ndan kamp alanına ücretli, Havaalanı’ndan Havaş’ın servisiyle Bodrum ve/veya Turgutreis otogara gelen tüm sporcular için kamp alanına ücretsiz servis imkanı bulunmaktadır.

İletişim

MVP Summer Camp sporcuları ile iletişim tek numaradan sağlanır. Velilerimiz, 7 gün / 24 saat hizmet veren bu numarayı arayarak sporcular hakkında bilgi alabilir, sporculara mesaj bırakabilirler. Sporcular kamp toplanma alanına döndüklerinde veliler geri aranarak, sporcularla iletişimleri sağlanır.
Sporcularla iletişim hattının numarası, velilere kampa hareket veya giriş sırasında verilmektedir.