BOLU YAZ KAMPI

MVP Spor Kulübü sezon öncesi hazırlık kampları, 2016-2018 yılları arasında Antalya, 2019 yılından itibaren Bolu Koru Otel’de yeni sezona en iyi şekilde hazırlanmak amacıyla düzenlenmeye başlamıştır.

Kamp, 13 – 16 yaş arası, MVP Spor Kulübü sporcusu olan tüm takım sporcularına açıktır.

Coachlar, kamp programını kulüp sporcularının yeni sezona azami fayda sağlayacağı şekilde tasarlamıştır. Sporcuların sezon öncesi ihtiyaçları yakından takip edilerek, kampın hedefe ulaşabilmesi için gereken tüm destek ve motivasyon sağlanmaktadır.

Kamp sonunda, sporcuların performansları ile kamp başında belirlenen hedeflere ulaşıp ulaşamadıkları yapılan modern ölçümler ile belirlenir. Bu değerlendirme sonucu sporcular, kendilerini geliştirebildikleri her alan ve ulaşabildikleri her hedef için bilgilendirilir.

Kamp Dönemi ve Yeri

Ağustos 2022

Bolu Koru Hotel ( https://www.bolukoruhotels.com/ )

Aktivite Programı

Sporcular antrenmanlar sırasında oluşacak zihinsel yorgunluklarını gidermek, kamp günlerini unutulmaz bir deneyim haline getirmek için yaşlarına uygun olacak şekilde seçilmiş grup aktivitelerine katılırlar.

Konaklama

Sporcular 3 kişilik otel odalarında 4 gece – 5 gün tam pansiyon konaklarlar.

Sağlık

Kampta sporcuların sağlığı her şeyin üzerindedir. Kamp tesislerinde, gerekli tüm ilk yardım ve sağlık teçhizatıyla bulunmakta olup ayrıca İzzet Baysal Üniversitesi Hastanesi kamp tesisine yalnızca 9 dakika uzaklıkta bulunmaktadır.

Beslenme

Kampta yemekler, sporcuların iyi beslenmesi gerektiği fikrinden hareketle sporcuların yoğun bir fiziksel aktivite içinde bulundukları göz önünde bulundurularak, hem ihtiyaçlarına, hem de damak zevklerine uygun olacak şekilde hazırlanmaktadır. Yemekler, 3 ana öğünden oluşmakta ve katılımcılar, sağlıklı koşullarda hazırlanan yemeklerini, önceden belirlenen saatlerde, toplu olarak yemektedirler. Yemek konusunda herhangi bir sınırlama yapılmaz; sporcular öğünlerde diledikleri kadar yiyebilirler.

Ulaşım

Kampta sporcularımızın sağlık ve güvenliği her zaman birinci önceliktir. Kamp güvenliğinin ulaşımda başladığı fikrinden hareketle, kamp ulaşımı Türsab belgeli özel otobüs firmalarıyla sağlanır. Coachlarımız yolculuklarda hazır bulunarak, yol boyunca sporcuların ihtiyaçlarıyla yakından ilgilenirler.